Rwa barkowa

Profesjonalny, prywatny
gabinet fizjoterapii

Skutecznie uśmierzymy Twój ból!

Dzięki indywidualnie dobranej terapii zapomnisz o bólu.

Umów się na wizytę!

Przypadłość ta dotyka zarówno osoby wykonujące pracę fizyczną, jak i te pracujące przy komputerze. Rwa barkowa objawia się nagłym, charakterystycznym bólem, promieniującym od odcinka szyjnego do ręki, aż po palce. Ból nasila się przy próbie poruszania się lub zmiany pozycji, a ponieważ jeden atak może trwać do kilku dni, chory jest wyłączony z normalnego funkcjonowania.

Przyczyny rwy barkowej są różne. Bezpośrednim powodem jest ucisk na korzenie nerwowe. Do możliwych czynników zalicza się także zwyrodnienie krążka międzykręgowego, wielokrotne przeciążenia, dyskopatię, chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa, a nawet nowotwór. Podczas ataku oprócz bólu mogą także pojawić się zaburzenia czucia, mrowienie i drętwienie.

Po rozpoznaniu tej przypadłości niezbędne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia. Najczęściej zalecane są środki farmakologiczne oraz fizjoterapia. Odpowiednio dobrane zabiegi terapii manualnej, a także ćwiczenia czynne, wspomagane i bierne mogą być nieocenioną częścią procesu leczenia, jeśli tylko wykonywane są prawidłowo i regularnie.

Diagnozowanie i likwidacja przyczyn dolegliwości

Likwidujemy dolegliwości i ich przyczyny.