Rwa kulszowa

Profesjonalny, prywatny
gabinet fizjoterapii

Skutecznie uśmierzymy Twój ból!

Dzięki indywidualnie dobranej terapii zapomnisz o bólu.

Umów się na wizytę!

To uciążliwy promieniujący ból, który obejmuje dolną część pleców i biegnie aż do stopy. Nierzadko towarzyszą mu zaburzenia czucia oraz przykurcz i osłabienie mięśni. Rwa kulszowa jest efektem ucisku na nerw o podobnej nazwie, który jest jednocześnie największym nerwem w ludzkim ciele – dlatego ból jest tak rozprzestrzeniony.

Jest to schorzenie utrudniające codzienne funkcjonowanie, ponieważ objawy mogą się pojawić w nieoczekiwanym momencie, uniemożliwiając nam wykonywanie codziennych obowiązków oraz korzystanie z przyjemności życia. Rwa kulszowa może być rezultatem np. zwyrodnienia kręgosłupa, będącego następstwem wieloletnich przeciążeń lub wady postawy. Jednoznacznie przyczynę ataku korzonków nerwowych mogą potwierdzić jednak dopiero RTG kręgosłupa, badanie neurologiczne, a w niektórych przypadkach rezonans magnetyczny.

Stwierdzonego schorzenia nie należy pozostawiać bez leczenia. Oprócz leków przeciwbólowych lekarze częstą zalecają różnego rodzaju zestawy ćwiczeń, które (przynajmniej na początku) powinny być wykonywane pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty. Polecana jest również terapia manualna oraz fizykoterapia.

Diagnozowanie i likwidacja przyczyn dolegliwości

Likwidujemy dolegliwości i ich przyczyny.