Fizjoterapia pourazowa

Profesjonalny, prywatny
gabinet fizjoterapii

Skutecznie uśmierzymy Twój ból!

Dzięki indywidualnie dobranej terapii zapomnisz o bólu.

Umów się na wizytę!

Każdego dnia jesteśmy narażeni na różnego rodzaju urazy i obrażenia powstałe wskutek oddziaływania czynników mechanicznych na nasz organizm. Chodzenie, dźwiganie, treningi sportowe, potknięcia, poślizgnięcia, upadki – to tylko niektóre z codziennych sytuacji, podczas których może dojść do urazu narządu ruchu. Wiele z nich bywa tak poważnych, że konieczne jest wprowadzenie rehabilitacji pourazowej.

Do uszkodzeń pourazowych zaliczamy między innymi:

  • złamania,
  • skręcenia,
  • zwichnięcia,
  • naciągnięcia, naderwania, zerwania mięśni, więzadeł oraz ścięgien,
  • stłuczenia,
  • zespoły przeciążeniowe mięśni więzadeł i ścięgien,
  • choroby entezopatyczne (przeciążeniowo-zwyrodnieniowe), takie jak m.in. łokieć tenisisty, łokieć golfisty, kolano skoczka itp.

Oczywiście urazy, takie jak zwichnięcie stawu skokowego, skręcenie nadgarstka czy zerwanie więzadła krzyżowego w kolanie mogą zdarzyć się nie tylko osobom wyczynowo uprawiającym sport. Tego rodzaju urazy mogą spotkać każdego! Wywołują ból, obrzęk i ograniczają ruchomość, przez co wyłączają kontuzjowaną osobę z życia codziennego.

Fizjoterapia i rehabilitacja pourazowa są niezbędne w celu wyeliminowania skutków urazu oraz umożliwiają powrót do sprawności ruchowej. Program rehabilitacji dostosowany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Dlaczego fizjoterapia pourazowa jest tak ważna?

Uraz, który powoduje dłuższe unieruchomienie kończyny, prowadzi do osłabienia siły mięśniowej oraz przykurczy powodujących ograniczenie zakresu ruchu. Po tygodniach leczenia pacjenci często muszą uczyć się poruszania na nowo. Kompleksowo prowadzona rehabilitacja po złamaniach, zwichnięciach czy skręceniach pozwala odzyskać sprawność sprzed urazu.

O doborze metod działania decyduje fizjoterapeuta. Należy pamiętać o tym, że odzyskiwanie pełnej sprawności po urazie jest procesem długotrwałym. Wielu pacjentów z niecierpliwością oczekuje efektów, jednak powrót do zdrowia wymaga systematycznej pracy i zaangażowania.

Prywatny Gabinet Fizjoterapii Rafał Schab w Mielcu świadczy pomoc pacjentom po urazach, kontuzjach i wypadkach.

Diagnozowanie i likwidacja przyczyn dolegliwości

Likwidujemy dolegliwości i ich przyczyny.